ngom personalnym i tak dalej. Dziś do pozycjonowania stron i wymienionych powyżej elementów dołączyło wiele nowych kwestii, jak między innymi social media marketing. Kto nie słyszał o takich portalach jak Facebook, Instagram, Youtube, Twitter czy Snapshat? Z pewnością bardzo niewiele osób, pewnie tylko ci, którzy w ogóle nie korzystają z internetu. Marketing internetowy dziś jest bardzo, bardzo rozległym tematem, który wymaga działania ze sobą zsynchronizowanego i dobrze przemyślanego.
Pozycjonowanie - co to oznacza?
W obecnej dobie wszechobecnego internetu posiadanie własnej strony internetowej, która dotyczy jakiejś działalności gospodarczej, jest wręcz koniecznością. Nie powinien więc dziwić fakt, że ilość stron oferujących konkretną usługę przekracza nasze oczekiwania. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą właśnie pozycjonowanie, którego głównym celem jest polepszenie wyników wyszukiwania danej frazy. Polega to na tym, że jeśli szukamy danej usługi i wpisujemy odpowiednią frazę w przeglądarce to wyniki wyświetlane najwyżej są właśnie efektem pozycjonowania. Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług pozycjonowania, dlatego że zwiększa to ilość zarówno potencjalnych, jak i uzyskanych dzięki temu klientów.
Pierwsze powszechnie znane „polskie” Google bomb
Termin „pozycjonowanie” pojawił się ok. 2002 r, wcześniej funkcjonował anglojęzyczny „web positioning”. Pierwsze powszechnie znane „polskie” Google bomb pojawiło się na przełomie 2003 i 2004 roku i polegało na linkowaniu ze słowem kluczowym kretyn adresu do sejmowej strony internetowej polskiego posła Andrzeja Leppera, co w efekcie dało pojawianie się wspomnianej strony na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania w Google dla hasła „kretyn” (zwykle jako pierwszy wynik). Akcja ta zyskała wielu naśladowców i podobne zjawiska można było zaobserwować dla innych słów i wyrażeń.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych